W dniu 22 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się IV powiatowy konkurs "Znam przepisy ruchu drogowego". Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Puławskiego i była ściśle związana z realizacją programu wychowawczego propagującego idee wychowania w bezpieczeństwie na drodze.

W IV edycji powiatowego konkursu "Znam przepisy ruchu drogowego" wzięło udział 167 uczniów z 14 szkół, 7 gimnazjalnych i 7 ponadgimnazjalnych. Konkurs składał  się z trzech etapów: eliminacji wstępnych, półfinału oraz finału, w ramach których uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę rozwiązując testy w formie konwencjonalnej czyli papierowej i elektronicznej. Do półfinału zakwalifikowało się 40 uczestników w obydwu kategoriach, 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych i 19 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Zdjęcia nagrodzonych i wyróżnionych uczestników umieszczone zostały na stronie szkolnej http://zs2.pulawy.pl/. Prace uczniów oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele: Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz przedstawiciele sponsorów: pan Cezary Lipski z firmy OSK Cezary Lipski, pan Roman Piwowarek z firmy RK Niedziałek i pan Andrzej Drążkiewicz z firmy ABL Lider Serwis z Kurowa.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

• Miejsce 1 - Julia Wójtowicz z Gimnazjum w Abramowie,
  • Miejsce 2 - Bartłomiej Pyciarz z Niepublicznego Gimnazjum przy I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach,
  • Miejsce 3 - Eryk Lentas z Gimnazjum w Gniewoszowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• Miejsce 1 - Jakub Brzozowski z I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach,
  • Miejsce 2 - Wojciech Bakiera z Zespołu Szkół Technicznych w Puławach,
  • Miejsce 3 - Karolina Stylska z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach.

Wszystkie osoby uczestniczące w II etapie konkursu otrzymały upominki w postaci zestawów bezpieczeństwa od firmy RK Niedziałek, za co serdecznie dziękujemy w imieniu uczestników i własnym. Pozostali uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do finału otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Główną nagrodą ufundowaną przez szkołę nauki jazdy pana Cezarego Lipskiego był voucher na bezpłatny kurs nauki jazdy do wyboru w kategorii A1, A2 lub B.

Dla uczestników i publiczności na parkingu naszej szkoły został ustawiony symulator dachowania oraz wóz bojowy Straży Pożarnej. Natomiast na sali gimnastycznej, w której odbywał się finał konkursu wystawiony był symulator nauki jazdy wykonany przez uczniów naszej szkoły.