21 marca 2017 r. w  pierwszym dniu wiosny, tradycyjnie już w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwarty. Tegoroczni absolwenci gimnazjów jak i ich opiekunowie mogli  zwiedzić naszą szkołę. Już od godziny 8.40 rozpoczęliśmy oprowadzanie po szkole osób zainteresowanych, zarówno z grup zorganizowanych przez gimnazja, jak i tych, którzy indywidualnie chcieli obejrzeć naszą szkołę „od środka”. Bardzo nas ucieszyło duże zainteresowanie ze strony zwiedzających, mogli oni zapoznać się z ofertą edukacyjną proponowaną na rok 2017/18, oraz obejrzeć klasopracownie przedmiotów zawodowych jak i sprzęt dydaktyczny. Specjalnie przygotowaną, dodatkową atrakcją na dzień otwarty był symulator jazdy, który wzbudził duże zainteresowanie wśród młodzieży.

Przyszli geodeci prezentowali sprzęt geodezyjny, nauczyciele natomiast opowiadali o możliwościach, jakie wiążą się z zawodem technik geodeta. Można było również zapoznać się z pracą na specjalistycznych komputerowych programach technicznych np. do projektowania budynków, na których ćwiczą uczniowie klas „budowlanych”. Uczniowie klasy drugiej technikum informatycznego prezentowali pracownię diagnostyki i naprawy komputerów, jej wyposażenie, oprogramowanie do diagnostyki i symulacji pracy układów elektronicznych oraz wybrane elementy urządzeń pracowni lokalnych sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych.

Również tego dnia odbyły się Targi Edukacji i Pracy, podczas których nasza szkoła prezentowała sprzęt z pracowni „motoryzacyjnych” tj. przyrządy służące do przeglądu diagnostycznego oraz zintegrowaną tablicę dydaktyczną układu zapłonowego i wtryskowego. Również „geodeci” tego dnia zachęcali uczniów klas trzecich gimnazjum do „wstąpienia w szeregi” naszej szkoły. Tradycyjnie już odbył się VI  Wiosenny Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Puławach. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom, które wzięły w nim udział.

W ramach współpracy z Akademią Auto Świat Lipski zorganizowaliśmy specjalnie dla naszych gości symulator dachowania. Każdy mógł w bezpieczny sposób przekonać się, jak nasze ciało zachowuje się przy dachowaniu pojazdu, którym jedziemy.

Na dzień otwarty przybyło prawie 300 osób. Nasze pracownie cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży gimnazjalnej, jak i ich opiekunów. Dziękujemy za przybycie i zapraszamy od września w „nasze szeregi”...

Serdeczne podziękowania należą się naszej młodzieży szkolnej, która bezinteresownie pomagała w organizacji promocji szkoły!