17 marca 2017 klasa 2ct uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej na Politechnikę Lubelską. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą Laboratorium Budowlanego. Po laboratorium oprowadzał nas kierownik dr inż. Andrzej Sumorek. Byliśmy w Pracowniach Materiałów Budowlanych z Technologią Betonów, Konstrukcji Budowlanych oraz Mechaniki Ciała Stałego. Pracownicy laboratorium zademonstrowali nam nowoczesny sprzęt oraz urządzenia zlokalizowane w głównej hali. Zaprezentowali nam również aparaturę badawczą Pracowni Mechaniki Ciała Stałego. Specjalnie dla naszych uczniów przeprowadzono badania wytrzymałościowe metali i betonów. Mogliśmy zobaczyć w praktyce jak wygląda praca w Laboratorium Budowlanym.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście. Przeszliśmy od Bramy Krakowskiej do mieszczącego się na wzgórzu Zamku Lubelskiego Po drodze podziwialiśmy zabytkowe budowle pochodzące z różnych epok. Następnie udaliśmy się do CH Zamkowe Tarasy, żeby zobaczyć nietypowe rozwiązanie zadaszenia budynku tzw. zielony dach, który oprócz ochrony budynku jest miejscem relaksu i wypoczynku dla mieszkańców.

Opiekunami na wycieczce byli Piotr Toczek i Bożena Firlej.