Już po raz ósmy uczniowie naszej szkoły zorganizowali mikołajki dla najmłodszych dzieci SP nr 12. Pierwszy raz bawiły się z nami również maluszki z grupy przedszkolnej. Zebrane uprzednio pieniądze pozwoliły na zakup 35, głównie słodkich, paczek. Nim jednak Święty Mikołaj obdarował dzieciaki, pomogliśmy im wykonać prace plastyczne dla przybysza spod biegunowego koła. Najpierw na dużych płachtach papieru pojawiły się kolorowe podobizny głównego gościa, a potem ochotnicy sami upodobniali się do Mikołaja, zakładając fantazyjne przebrania. Trzeba przyznać, że te propozycje dalekie były od mikołajowej sztampy. Kolejnym zadaniem dla malców było ozdobienie świątecznych, papierowych aniołków, bombek i świec.

Z ich prac powstała kolorowa wystawa , którą mogliśmy zabrać ze sobą i udekorować nią pierwsze piętro naszej szkoły. Dzieci bardzo zaangażowały się w we wszystko o co je prosiliśmy, podobnie jak  nasi uczniowie, którzy nie szczędzili starań, by zadania wypadły jak najlepiej. Po tej pracowitej części nastąpiła długo oczekiwana chwila spotkania z Mikołajem. Wszystkie dzieci zapewniały przybysza o swoim nienagannym zachowaniu w całym roku, mocno przytulały się do niego, a on w zamian wręczał im drobne upominki i obiecywał za rok powrócić. Co pewnie i my z wielką radością uczynimy.