W dniu 30 listopada 2016 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

237 uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości z województwa Lubelskiego otrzymało w bieżącym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów. W śród nagrodzonych był również uczeń Naszej Szkoły Tomasz Adamczyk. Serdecznie mu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.