Finał centralny XXX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych odbył się w dniach od 6 do 8 kwietnia w Białymstoku. W zawodach wzięło udział 90 uczniów z 49 szkół budowlanych z całego kraju. Naszą szkołę reprezentował Tomasz Adamczyk z klasy trzeciej Technikum Budowlanego. Etap centralny olimpiady składał się z 3 części, podczas których uczestnicy rozwiązywali 20 zadań problemowych. Zadania finałowe, przeznaczone do rozwiązania w ciągu 5 godzin wykraczały poza szkolny program nauczania. Tomek wykazał się wysokim poziomem wiedzy i umiejętności zawodowych i został laureatem OWIUB. Uzyskanie tytułu laureata uprawnia do uzyskania  ocen celujących z przedmiotów zawodowych, zwalnia z części pisemnej egzaminu zawodowego, a co najważniejsze umożliwia wstęp na studia budowlane poza rekrutacją, zatem gwarantuje indeks na wydział budownictwa dowolnej uczelni technicznej w Polsce.

Gospodarzem jubileuszowych zawodów centralnych był Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku. Imprezę przygotowano na bardzo wysokim poziomie. Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła wycieczka do Supraśla, zwiedzanie Białegostoku zabytkowym autobusem oraz uroczysta kolacja z regionalnymi potrawami. Nie zabrakło również akcentów rocznicowych, takich jak tort okolicznościowy, występy artystyczne oraz filmy i prezentacje dotyczące Podlasia oraz historii Olimpiady.

Gratulacje dla laureata!