Pierwszy raz w historii szkoły obchodziliśmy 8 marca zarówno Dzień Kobiet jak i lekko przyspieszony Dzień Mężczyzny. Z tej też okazji Samorząd uczniowski zorganizował Turniej Rycerski dla uczniów oraz plebiscyt popularności dla uczennic. Do zabawy, w której niezwykle cennym trofeum były złote slipy Budexu, zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Byliśmy zatem zmuszeni połączyć ich w jedenaście par w układzie: rycerz- giermek. Prześwietne jury w składzie: Pani Magdalena Kosmyna, Pan Marek Wierzbicki oraz Angelika Olszak z 4it, czuwało nad przebiegiem rywalizacji niezwykle obiektywnie oceniając uczestników.

Zadaniami, przed którymi postawiliśmy naszych bohaterów, były między innymi: wyjaśnienie zasadności ich przydomków, napisanie na wzór średniowieczny ody opiewającej piękno wybranki oraz zmierzenie się w bezpośrednim pojedynku w siłowaniu na rękę. Po tej części zmagań jury miało wyłonić najlepszą piątkę. Według skrupulatnie prowadzonej punktacji dwóch zawodników uzyskało piąty wynik, co wymusiło przeprowadzenie dogrywki. W tej konkurencji sprawdziliśmy kompatybilność rycerza z …koniem.

Ostatecznym wyzwaniem dla każdego z finalistów było zaprezentowanie się w specjalnie przygotowanych przez klasy 3it, 2igt ,1it, 1cdt, 4cgt rycerskich zbrojach oraz opowiedzenie w jakich sytuacjach najlepiej by się one sprawdziły.

Trzecie miejsce zdobył Michał Dobrowolski z 4dt, drugie Bartek Kruk z 2igt, a pierwsze nasz szkolny „konkursowy weteran”- najlepszy uczeń w szkole, który zaledwie tydzień wcześniej zwyciężył w Olimpiadzie Budowlanej, czyli Tomek Adamczyk z 4cgt.

W czasie trwania rycerskich zmagań, ogłoszone zostały wyniki plebiscytu na najpopularniejszą dziewczynę w szkole. Dzięki głosom uczniów z 21 klas - trzecie miejsce zajęła Kasię Skoczek z 1it, drugie Jola Latos z 1cdt, a zwyciężyła Kasia Chmielnicka z 3agt.

W przygotowaniu imprezy pomagały dziewczyny z 2igt, a w tworzeniu scenografii uczniowie z klasy 2igt i 2it.

Wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Składamy również gorące życzenia wszelkiej pomyślności i spełnienia marzeń zarówno wszystkim Paniom jak i Panom.