W dniu 15 marca 2018 r. w Zespole Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbył się V powiatowy konkurs "Znam Przepisy Ruchu Drogowego". Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Puławskiego, Komendy Powiatowej Policji oraz Komendy Państwowej Straży Pożarnej i była ściśle związana z realizacją programu wychowawczego propagującego idee wychowania w bezpieczeństwie na drodze.

W V edycji powiatowego konkursu "Znam Przepisy Ruchu Drogowego" wzięło udział 156 uczniów z 11 szkół, 7 gimnazjalnych i 4 ponadgimnazjalnych. Konkurs składał się z trzech etapów: eliminacji wstępnych, półfinału oraz finału, w ramach których uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę rozwiązując testy w formie konwencjonalnej i elektronicznej. Wysoki poziom przygotowania uczestników w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wymusił przeprowadzenie w finale dogrywek w śród uczniów trzech szkół.

Do II etapu konkursu zgłosiły się następujące szkoły gimnazjalne i ich uczniowie:

1. Gimnazjum w Baranowie im. Karola Stefana Wyszyńskiego, Uczestnicy:

• Karbowniczek Patryk ,
  • Kawka Kacper,
  • Ogórek Jakub.

2. Gimnazjum im. Jana Pawła w Abramowie, Uczestnicy:

• Wójtowicz Julia,
  • Kowalski Mateusz,
  • Skowronek Mateusz.

3. Publiczne Gimnazjum w Gniewoszowie, Uczestnicy:

• Patrycja Murawska,
  • Eryk Lentas,
  • Pawłowska Wiktoria.

4. Zespół Szkół w Końskowoli , Uczestnicy:

• Wojdaszka Maciej,
  • Bartuzi Szymon,
  • Pytlak Michał.

5. Zespół Szkół w Janowcu, Uczestnicy:

• Stateczna Natalia,
  • Zaremba Szymon,
  • Sikora Łukasz.

6. Szkoła Podstawowa nr 1 / Gimnazjum nr 3 w Puławach, Uczestnicy:

• Majcherek Dawid,
  • Czerwiński Bartosz,
  • Kawala Mateusz.

7. Gimnazjum ZSO nr 1 w Puławach, Uczestnicy:

• Szlendak Krystian,
  • Szczuchniak Marta,
  • Murat Szymon.

Z powyżej wymienionych placówkach w pierwszym etapie konkursu uczestniczyło 66 uczniów. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłosiły się następujące placówki:

1. Zespół Szkół Technicznych w Puławach, Uczestnicy:

• Pudelski Paweł,
  • Hoduń Mateusz,
  • Sułek Mateusz.

2. I Liceum Ogólnokształcące im Ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, Uczestnicy:

• Molenda Jakub,
  • Jeżak Mikołaj,
  • Czapla Maciej.

3. Zespół Szkół nr 3 im. M. Dąbrowskiej w Puławach, Uczestnicy:

• Nowaczek Justyna
  • Zielińska Katarzyna,
  • Głowacka Anna.

4. Zespół Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach Uczestnicy:

• Król Patryk,
  • Szczepaniak Kamil,
  • Woch Kamil.

W pierwszym etapie w kategorii ponadgimnazjalnej uczestniczyło 90 uczniów. Do półfinału zakwalifikowało się 33 uczestników w obydwu kategoriach, 21 uczniów ze szkół gimnazjalnych i 12 ze szkół ponadgimnazjalnych. Finał konkursu rozpoczął się o godzinie 10.15.

Do finału zakwalifikowali się następujący uczestnicy: Kategoria szkół gimnazjalnych:

• Patrycja Murawska – PG w Gniewoszowie,
  • Julia Wójtowicz – PG w Abramowie,
  • Eryk Lentas – PG w Gniewoszowie,
  • Wiktoria Pawłowska – PG w Gniewoszowie,
  • Dawid Majcherek – PG nr 3 w Puławach,
  • Michał Pytlak – PG w Końskowoli.

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:

• Król Patryk – ZS nr 2 w Puławach,
  • Hoduń Mateusz – ZST w Puławach,
  • Pudelski Paweł – ZST w Puławach,
  • Mateusz Sułek – ZST w Puławach,
  • Maciej Czapla – I LO w Puławach
  • Szczepański Kamil – ZS nr 2 w Puławach,
  • Woch Kamil – ZS nr 2 w Puławach.

Prace uczniów oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele: Starostwa Powiatowego, Komendy Powiatowej Policji, Straży Pożarnej oraz przedstawiciele sponsorów: z Ośrodka Szkolenia Kierowców pana Cezarego Lipskiego i pan Roman Piwowarek z firmy RK Niedziałek. W kategorii szkół gimnazjalnych:

• Miejsce 1 – Patrycja Murawska z Gimnazjum w Gniewoszowie,
  • Miejsce 2 - Eryk Lentas z Gimnazjum w Gniewoszowie,
  • Miejsce 3 - Julia Wójtowicz z Gimnazjum w Abramowie.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

• Miejsce 1 – Patryk Król z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach,
  • Miejsce 2 – Szczepaniak Kamil z Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach,
  • Miejsce 3 – Mateusz Hoduń z Zespołu Szkół Technicznych w Puławach.

Wszystkie osoby uczestniczące w II etapie konkursu otrzymały drobne upominki od firmy RK Niedziałek, za co serdecznie dziękujemy w imieniu uczestników i własnym. Pozostali uczestnicy, którzy zakwalifikowali się na podium otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Główną nagrodą ufundowaną przez szkołę nauki jazdy pana Cezarego Lipskiego był VOUCHER na bezpłatny kurs nauki jazdy do wyboru w kategorii A1, A2 lub B. Dla uczestników i publiczności na parkingu naszej szkoły został ustawiony symulator dachowania oraz wóz bojowy Straży Pożarnej. Natomiast na sali gimnastycznej, w której odbywał się finał konkursu wystawiony był symulator nauki jazdy wykonany przez naszych uczniów.