W tym roku przypadła okrągła, dziesiąta rocznica naszych mikołajkowych spotkań z najmłodszymi dziećmi Szkoły Podstawowej nr 12. Postanowiliśmy ją wyjątkowo uczcić, dlatego pojawiliśmy się u naszych małych przyjaciół dużą, prawie czterdziestoosobową grupą. Dzieciaki przyjęły nas jak zwykle niezwykle radośnie i chętnie odpowiadały na pytania przygotowanego dla nich świątecznego quizu. Wspólnie napisaliśmy list do Mikołaja, aby w kolejnym roku łatwiej było Mu spełnić marzenia maluchów. Nim przybył najbardziej oczekiwany gość, udało nam się wykonać również papierowe ozdoby do świątecznej girlandy. Mikołaj przytaszczył, w dwóch wielkich workach, ufundowane przez wszystkich uczniów naszej szkoły 29 paczek dla podopiecznych sąsiedzkiej placówki. W zamian za prezenty śpiewały brodatemu przybyszowi z Laponii piosenki i recytowały wierszyki.

Chętnie się do niego przytulały i pozowały do zdjęć. Ostatnim elementem naszej wizyty była taneczna zabawa. Nie obyło się bez „szalonych wężyków” i „kółek graniastych”. Kiedy już nie byliśmy w stanie złapać tchu, a nienawykły do takich pląsów Mikołaj poczerwieniał z wysiłku, pożegnaliśmy dzieciaki obiecując powrót w kolejnym roku. Były to chwile niezwykle wzruszające dla Nas wszystkich przybyłych. Ponownie nasi mali sąsiedzi zdobyli nasze serca swoim entuzjazmem, otwartością i naturalnością.