14 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Podczas prelekcji uzyskali informacje, jak przygotować się do oddania krwi, poznali wymagania i przeciwwskazania oraz procedurę jej oddawania. Celem spotkania było propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby osób chorych, dla których krew jest bezcennym lekiem. W prelekcji uczestniczyło 180 uczniów podzielonych na trzy grupy, około 30 osób zgłosiło gotowość oddania krwi w ramach planowanej w dniu 23.11.18 akcji krwiodawstwa przeprowadzanej w naszej szkole pod hasłem: 100 litrów krwi na Stulecie Niepodległości. Osoby zainteresowane udziałem w akcji serdecznie zapraszamy.