9 listopada 2018 r. w naszej szkole mogliśmy uczestniczyć w uroczystej akademii z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ta podniosła uroczystość była uwieńczeniem różnych działań podejmowanych przez szkołę w celu upamiętnienia tak ważnych zdarzeń dla każdego Polaka. Uczniowie klas: 4 agt, 2 jt, 1 cgt i 3 it przypomnieli w montażu słowno – muzycznym okoliczności, które doprowadziły Polaków do przywrócenia wolnej Ojczyzny. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem Pocztu Sztandarowego oraz wspólnym odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu narodowego. Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły, p. Krzysztof Szabelski. Akademia przygotowana została przez panie: Monikę Fijołek, Agnieszkę Gawinek oraz Iwonę Rusiecką.

Tego dnia uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu zorganizowanym przez p. Gabrielę Sieprawską z historykiem Zbigniewem Kiełbem pt. „Władysław Szczypa i jego bój o Niepodległą”.