We wtorek 23 października zorganizowaliśmy po raz kolejny Otrzęsinowy Turniej Klas Pierwszych - „BUDEXALIA”. W imprezie wzięły udział wszystkie pierwsze klasy czyli: 1az, 1wz, 1adt, 1cgt, 1it i 1jt wraz z wychowawcami. Uczniowie musieli zmierzyć się z różnorodnym zadaniami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski, pokazując swoje zaangażowanie, ducha walki, wiedzę, szybkość i przede wszystkim umiejętność pracy w zespole.

Na początku komisja w składzie: Pan Wicedyrektor Jarosław Ociepa, Pani Monika Fijołek i Pani Iwona Rusiecka, oceniła przygotowane wcześniej plakaty z hasłami zagrzewającymi poszczególne klasy do boju. Świetnie w tym zadaniu wypadła klasa 1cgt.

Następna konkurencja - tendencyjny test wiedzy o szkole, pokazała lekkie onieśmielenie naszych nowicjuszy, ale już przy kolejnej, polegającej na jak najszybszym przyniesieniu przez reprezentanta klasy zadanego fanta i zajęcie wolnego krzesła (krzeseł było mniej, niż bawiących się) cały stres opadł. Uczestnicy walczyli jak lwy, nie bacząc na siniaki i zdarte łokcie. Wygrała ponownie 1cgt. Następnie nasi pierwszoklasiści poddani zostali musztrze. Aby utrudnić im zadanie, polecenia były zaszyfrowane i tylko spostrzegawczość i koordynacja zapewniała sukces drużyny. Po tym wyczerpującym fizycznie punkcie programu, przyszła kolej na potyczkę intelektualną – Krzyżówkę. Oba zadania wygrała tradycyjnie 1cgt. Następną przeszkodą do pokonania dla najmłodszych uczniów naszej szkoły było wykonanie, wg otrzymanego zdjęcia, piramidy gimnastycznej. Myśleliśmy, że to zadanie okaże się trudne. Jednak zapał i talent uczniów przerosły nasze oczekiwania. Najlepsza, najbardziej kreatywna była tym razem 1az i to ona otrzymała komplet punktów. Nie mogliśmy sobie darować przetestowania artystycznych umiejętności nowych nabytków Budexu. Każda z klas otrzymała do odśpiewania jeden z polskich przebojów od Sławomira po Mr. Zoob. Tu największe wrażenie zrobiła klasa 1adt, która dołączyła do wokalnego popisu, układ choreograficzny. Ostatnią konkurencją, decydującą o kolejnych miejscach (bo pierwsze było już zajęte) było przeciąganie liny. Uczniowie walczyli jak o życie, a najskuteczniejsza była klasa 1az.

W generalnej klasyfikacji zwyciężyła 1cgt pozostawiając innych w tyle, drugie miejsce zajęła klasa 1adt, a ostatnie na podium 1az .Wszystkim uczniom gratulujemy zaangażowania i talentów oraz oczywiście serdecznie witamy w naszych murach.