30.01.2020 w Zespole Szkół Budowlanych im. E.Kwiatkowskiego w Lublinie odbyły się eliminacje regionalne IX edycji Olimpiady "BUDUJ Z PASJĄ". Naszą szkołę reprezentowali Krzysztof Bartoś i Michał Świech z 3cdt. Uczniowie pisali indywidualnie test teoretyczny, a następnie rozwiązywali w zespole dwuosobowym zadanie problemowe z kwalifikacji: BD.04-wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych.

Organizatorem olimpiady jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej z siedzibą w Wieluniu, którego głównym celem jest promowanie edukacji zawodowej w branży budowlanej. W konkursie mogą brać udział uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia, kształcący się w zawodach budowlanych. Wynik poznamy za kilka dni. Zwycięska drużyna weźmie udział w finale centralnym, który odbędzie się w Gliwicach.