"Dzisiaj w głowie czarne chmury,
Lecz zdążymy do matury !!!
Niech dzięcioły w lesie kują,
Maturzyści dziś balują!!!”

Takimi słowami przedstawiciele klas maturalnych - Jan Martyniuk i Sylwia Daczka powitali dyrektorów szkoły, nauczycieli, rodziców, kolegów, koleżanki oraz osoby im towarzyszące.

Impreza odbyła się w "Gościńcu nad Wisłą" w Puławach. Część oficjalna rozpoczęła się od życzeń, które jako pierwszy złożył dyrektor szkoły Pan Krzysztof Szabelski. Podkreślił, aby dobrze przygotować się do najważniejszych egzaminów, które będą ważne przy podejmowaniu dalszej drogi życiowej. W imieniu rodziców głos zabrała Pani Maria Kruk. Reprezentanci uczniów – Andżelika Kowalczyk i Jan Capała zgodnie podkreślali, że choć decydujący okres przed nimi, to uzyskane w szkole przygotowanie do dorosłego życia pozwoli im nie tylko pomyślnie zrealizować wszelkie zadania, ale też podejmować decyzje, dzięki którym ich życie stanie się ciekawsze, bogatsze i lepsze. Za wkład, opiekę i zaangażowanie w edukację podziękowali wszystkim nauczycielom, a w szczególności wychowawcom klas maturalnych: Pani Monice Fijołek (4 act), Panu Jackowi Serkisowi (4 igt), Panu Jarosławowi Zielińskiemu (4 dt) i Pani Iwonie Rusieckiej, która przez 3 lata opiekowała się klasą 4 it, składając na ich ręce kwiaty. Część oficjalna zakończyła się tradycyjnym, polskim tańcem – polonezem, z którego elementami uczniów zapoznała pani Ewa Hołody.

Bal studniówkowy jest bardzo ważnym wydarzeniem w szkolnej tradycji. Ma on wymiar symboliczny, bo od tego momentu rozpoczyna się odliczanie "100 dni". Tego wieczoru jednak wszelkie troski młodzież odłożyła na bok, zapominając na chwilę co ich czeka. Dalszą część studniówki wypełniła świetna zabawa w rytm muzyki serwowanej przez firmę Hand Mix. Humory wszystkim dopisywały, a wielu żałowało, że ten wieczór tak szybko minął i pozostaną tylko wspomnienia.