Nowa Kronika Wydarzeń
  • 8 czerwiec 2026
  • Plan lekcji
  • Bieżący rok
  • Lokalizacja
  • :: Archiwum ::
      • Back
      • 2024-25
      • 2023-24
      • 2022-23
      • 2019-20
      • 2018-19
      • 2017-18
      • 2016-17
      • 2015-16
      • 2014-15
      • 2013-14
      • 2012-13
      • 2011-12
      • 2010-11
      • 2009-10
      • 2008-09
      • 2007-08
      • 2006-07
      • 2005-06
      • 2004-05
  • :: Galerie ::
      • Back
      • Absolwenci
      • G 2025-26
      • G 2024-25
      • G 2023-24
      • G 2022-23
      • G 2019-20
      • G 2018-19
      • G 2017-18
      • G 2016-17
      • G 2013-14
      • G 2012-13
      • G 2011-12
      • G 2010-11
      • G 2009-10
      • G 2008-09
      • G 2007-08
      • G 2006-07
      • G 2005-06
      • G 2004-05
  • Portal szkoły
  • Szukaj...

Zdjęcie losowe z galerii

Statystyki

  • Użytkowników 62
  • Artykuły 764
  • Odsłon artykułów 2442105
  1. Jesteś tutaj:  
  2. Start
  3. :: Archiwum ::
  4. 2008-09

Wydarzenia 2008- 2009

W kinie na Popiełuszce

Szczegóły
Autor: Małgorzata Wiśniecka-Ozimek
Utworzono: 17 marzec 2009
Odsłon: 150

Młodzież naszej szkoły miała okazję obejrzeć film wg scenariusza i w reżyserii Rafała Wieczyńskiego pt. „Popiełuszko”. Była to dla nas wzruszająca lekcja najnowszej historii Polski. Obraz opowiada o człowieku, który ze skromnego chłopaka z podlaskiej wsi stał się duchowym przewodnikiem swojego pokolenia oraz symbolem wolności i odwagi. Ksiądz Jerzy Popiełuszko był „kapłanem Solidarności”. W czasach stanu wojennego organizował Msze za Ojczyznę. Swoją działalnością duszpasterską i nauczaniem opartym na słowach papieża Jana Pawła II i prymasa Stefana kard. Wyszyńskiego, niezłomnością i odwagą, wsparciem dla prześladowanych przez władze PRL robotników i działaczy związkowych zyskał autorytet, szerokie poparcie społeczne i popularność w Warszawie, a później także w innych miastach.

Więcej…

Halowy turniej piłki nożnej

Szczegóły
Autor: Grzegorz Borucz
Utworzono: 13 marzec 2009
Odsłon: 159

Po raz trzeci z inicjatywy p. E Hołody rozpoczęły się sportowe rozgrywki międzyklasowe w halowej piłce nożnej. Turniej zapowiada się dość emocjonująco. W serii zaciętych rywalizacji stanęło 21 drużyn ze wszystkich klas. Dla najlepszych zawodników ufundowano cenne nagrody.

Konkurs ortograficzny

Szczegóły
Autor: Anna Kalbarczyk
Utworzono: 12 marzec 2009
Odsłon: 156

Tradycyjnie nasza szkoła bierze udział w konkursie, którego celem jest popularyzacja poprawnej pisowni w ojczystym języku. Eliminacje do IX Wojewódzkiego Konkurs Ortograficznego "DYKTANDO 2009" na etapie klasowym odbyły się 26.02.2009 r. Najlepsi uczniowie przeszli do II etapu szkolnego 12.02.2009 r. W zmaganiach o laur najlepszego "ortografika" w szkole wzięło udział 22 uczestników.
- Składamy serdeczne gratulacje.

Strona 10 z 24

  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
2014-15-6m
© 2004 - 2026