Dnia 3 marca 2016 roku w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczeństwo i Higiena Pracy", w którym wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych kilku województw. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 act:  Jakub Bielewski, Bartosz Gębala i Maciej Łyszcz. Nasi panowie, wykazali się dużą wiedzą i zajęli zaszczytne III miejsce.

Celem Konkursu jest między innymi popularyzowanie wśród młodzieży w szczególności uczniów szkół zawodowych i technicznych, znajomości problematyki, przepisów i zasad bhp, propagowanie bezpiecznej i właściwej organizacji pracy na danym stanowisku, poszerzenie wiedzy i umiejętności w zakresie edukacji dla bhp i ochrony środowiska, zapoznanie z treściami kształcenia z zakresu bezpieczeństwa i ergonomii w systemie edukacji zawodowej, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych, niespodziewanych wypadkach przy pracy, podniesienie bezpieczeństwa w szkołach.