Od wielu lat uczniowie z naszej szkoły biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Organizatorem Olimpiady jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Zakres zadań wykracza poza program nauczania, większość z nich to zadania problemowe, nietypowe, wymagające szerokiej wiedzy, umiejętności jej zastosowania oraz twórczego myślenia. Laureaci zawodów centralnych OWiUB przyjmowani są na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce poza postępowaniem kwalifikacyjnym.

Eliminacje okręgowe odbyły się 6 marca 2016 w Państwowych Szkołach Budownictwa i Geodezji w Lublinie. Wzięło w nich udział 43 uczniów z 9 szkół Okręgu Lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Karol Ociesa i Bartosz Suliga(8 miejsce w okręgu) z 3act oraz Tomasz Adamczyk (7 miejsce w okręgu) z 2cgt