9 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie odbyły się XLV eliminacje okręgowe Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. W Turnieju wzięło udział blisko 150 uczniów z 21 szkół budowlanych z województwa lubelskiego i podkarpackiego. Naszą szkołę reprezentowali: Konrad Bolesławski z 2ewz, Przemysław Sadura, Dominik Czarnecki i Piotr Oleksiak z klasy 3wz. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań oraz zadanie praktyczne, polegające na opisaniu technologii wykonania robót wykończeniowych. Turniej przeznaczony jest dla uczniów zasadniczych szkół zawodowych o profilu budowlanym i od lat niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Laureaci są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Nasi uczniowie jak zwykle reprezentowali wysoki poziom, ale nie udało im się zakwalifikować na zawody centralne.