Nowa Kronika Wydarzeń
  • 8 czerwiec 2026
  • Plan lekcji
  • Bieżący rok
  • Lokalizacja
  • :: Archiwum ::
      • Back
      • 2024-25
      • 2023-24
      • 2022-23
      • 2019-20
      • 2018-19
      • 2017-18
      • 2016-17
      • 2015-16
      • 2014-15
      • 2013-14
      • 2012-13
      • 2011-12
      • 2010-11
      • 2009-10
      • 2008-09
      • 2007-08
      • 2006-07
      • 2005-06
      • 2004-05
  • :: Galerie ::
      • Back
      • Absolwenci
      • G 2025-26
      • G 2024-25
      • G 2023-24
      • G 2022-23
      • G 2019-20
      • G 2018-19
      • G 2017-18
      • G 2016-17
      • G 2013-14
      • G 2012-13
      • G 2011-12
      • G 2010-11
      • G 2009-10
      • G 2008-09
      • G 2007-08
      • G 2006-07
      • G 2005-06
      • G 2004-05
  • Portal szkoły
  • Szukaj...

Zdjęcie losowe z galerii

Statystyki

  • Użytkowników 62
  • Artykuły 764
  • Odsłon artykułów 2442114
  1. Jesteś tutaj:  
  2. Start
  3. :: Archiwum ::
  4. 2012-13

Wydarzenia 2012- 2013

3. Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Szczegóły
Autor: Monika Wójciak
Utworzono: 28 maj 2013
Odsłon: 190

We wtorek 28 maja wyłoniliśmy zwycięzcę III Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego. Tego dnia odbył się drugi etap, tym razem w formie ustnej. Wzięły w nim udział 3 osoby, zdobywcy największej ilości punktów w etapie I pisemnym, który odbył się pod koniec marca w ramach Dni Kultury Brytyjskiej. Były to dwie uczennice z klasy 3 gt i Tomasz Serwatka z klasy 3 dt. Najlepszą, zarówno w części pisemnej i ustnej, okazała się Martyna Klepko. Gratulujemy i życzymy dalszego zapału w nauce tego popularnego i niezmiernie przydatnego języka.

Spotkanie z Egzorcystą

Szczegóły
Autor: ks. Tomasz Musiej
Utworzono: 27 maj 2013
Odsłon: 168

Do ciekawego wydarzenia z pewnością możemy zaliczyć to, które miało miejsce 27 maja w Wąwolnicy. Mimo niesprzyjającej pogody uczniom kl. 3 ct i kl. 3 at wraz z katechetami ks. Piotrem i ks. Tomaszem udało się spotkać z ks. Inf. Janem Pęziołem - egzorcystą Archidiecezji Lubelskiej. Przez ponad godzinę mieliśmy okazję słuchać jednej z ciekawszych katechez popartych mnóstwem przykładów z ust ks. Jana. Odsłonił nam wiele tajemnic związanych z obecnością i działaniem złych mocy, a także duchów w życiu człowieka. Mieliśmy także możliwość poznać ciekawą historię Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej, sięgającą wstecz już prawie 735 lat. Słyszeliśmy ile cudów i uzdrowień dokonuje się w tym miejscu codziennie. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą.

Więcej…

Nieco inna katecheza…

Szczegóły
Autor: ks. Tomasz Musiej
Utworzono: 23 maj 2013
Odsłon: 160

O istnieniu Hospicjum w naszym mieście wie prawie każdy. Niektórzy odwiedzali tam swoich bliskich w ostatnich chwilach ich życia, inni widzieli budynek, wolontariuszy zbierających pieniądze czy rozdających żonkile. Zaś jeszcze innym to miejsce zwyczajnie źle się kojarzy. 23 maja uczniowie kl 3 at wraz z katechetą ks. Tomaszem mieli możliwość w ramach zajęć lekcyjnych poznać hospicjum od środka. Była to okazja by przełamać pewne stereotypy związane z tym miejscem. Fachową wiedzą i doświadczeniem podzielili się pani dr Anna i ks. Kapelan pracujący w tym miejscu od kilku już lat. Uczniowie zwiedzili praktycznie cały budynek, spotkali się z chorymi, poznali sposób funkcjonowania Hospicjum, metody opieki nad chorymi i ich rodzinami.

Więcej…

Strona 2 z 17

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
2014-15-2m
© 2004 - 2026